Archiwum kategorii: moda

Kupuj rozsądnie produkty skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy bezproblemowo dobrać do własnych preferencji zarówno ubrania, oraz i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada obowiązku przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych towarach „skórzanych”. Dlatego też tak nagminnie po kilku miesiącach czy nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać produkty niedobrej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy asortyment, np. pas skórzany posiada warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Oczywiście próg prawdomówności sprzedawców jest różny, a w razie sporych sieci z ciuchami większość pracowników być może nawet nie będzie umiała na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Głównie koszt. Nie dajmy się zwieść – naturalna skóra posiada swoją wartość i nabycie skórzanej teczki męskiej za 100 PLN jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, gdy jest zbyt gładka lub też nazbyt regularna gdy chodzi o plamki, żyłki lub porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie zakryte ranty również mogą sugerować, iż zakamuflowano stosowanie materiałów syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów czy też widocznych spodów skóry, także sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a zrobione z niej pasy bardzo szybko się rozlatują. Prawdziwa skóra powinna mieć typowy zapach – pozostałość po pracach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując zakupu za pośrednictwem Internet zwracajmy uwagę na specyfikacje asortymentu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wtedy, gdy towar posiada jedynie jej znikome ilości.
Produkt zrobiony z naturalnej skóry powinien przetrwać latami, dlatego powinno się kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent galanterii skórzanej

Stylizacja elegancka: klasyka z błyskiem.

Biała bluzka oraz czarna spódnica to zestaw kojarzony raczej klasycznie, pomimo tego nie musi tak pozostać. Stylizacja elegancka w duchu szkolnego stroju nabiera dorosłego charakteru dzięki wyrafinowanym materiałom i dodatkom.
W takowym zestawie śnieżna bluzka ma ponadczasowy, dopasowany fason i jest zapinana na guziki, bo skrzydełka kołnierza nie są standardowo zgięte, lecz proste oraz postawione, co natychmiast dodaje koszuli szyku. Stylizacja wyrafinowana bywa podkręcona skórzaną, ołówkową spódnicą, która zastępuje zwyczajny wzór z materiału. Takowa tkanina nadaje jej lekko awangardowego stylu oraz przekonuje, że nosząca ją panna jest pewna siebie.
Stylizacja elegancka nie byłaby pełna bez czółenek na obcasie. My doradzamy połyskujące, srebrne buciki o modnym, głęboko wykrojonym kroju i z geometrycznym, wydłużonym czubkiem okrywającym stopę na skos. Nieszablonowe buty nadają ton kolejnym dodatkom. Szyję zdobi kunsztowny naszyjnik na wisiorku, który ozdabia mnóstwo połączonych ze sobą błyskotek. Błyszczące ozdoby dostrzegalne zza połów koszuli nie popsują stylizacji, lecz przykują uwagę. Na przegub ręki proponujemy delikatny, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka znajdujące się przy kopercie. Puzderkowa torebką w stylizacji color-blocking łączy czerń z szarością i można ją trzymać w dłoni czy na pasku.
flower-power-297x246
Wszystkie elementy eleganckiej stylizacji łącznie z linkami do shopów znajdują się w galerii – kliknięcie w nazwę wybranej rzeczy przekierowuje na stronę towaru.
tekst dostepny na stronie damskie torebki